Юношеският отбор на ДФК „ОРЛЕТА“ U17 завърши наравно 1:1 с ПФК „Марица-1921“ (Пловдив). Срещата от 3-тия кръг на Зонална група се игра вчера от 10:30 часа на стадион „Йордан Панчев“ в Главиница.

Първата част предложи много битка в средата на терена. Срещата започна лошо за домакините. Още в 5-та минута след рикошет в крака на нападател „маричани“ поразиха вратата на „орлетата“ за 1:0. В следващите минути гостите доминираха и владееха инициативата.

През втората част момчетата на Валентин Карагьозов излезнаха пределно мотивирани и още в 43-та минута след удар с глава на Калин Паунов изравниха 1:1. Гола вдъхнови „орлетата“ и те  продължи да търси победата, последваха пропуски пред вратата на ПФК „Марица-1925“. В самия край на срещата двата отбора стигнаха до спречкване, а с червени картони бяха санкционирани Мартин Панайотов и състезател на гостите.

В следващия кръг ДФК „ОРЛЕТА“ гостува на ПФК „Локомотив-1926“ (Пловдив). Срещата е на 12/09 с начален час 10:00 часа на „Лаута“.