Юношеският отбор на ДФК „Орлета“ до 17 години постигна победа като домакин на ФК „Лидер“ (Пловдив) в мач от Зоналната група. Възпитаниците на Валентин Карагьозов надделяха с 2:0 гостите на стадион “Йордан Панчев” в с. Главиница.

Още в 8-та минута „орлетата“ можеше да излезнат напред в резултата чрез Мирослав Димитров. В 24-та минута при бърза контраатака Георги Костов излезе очи в очи с вратаря на гостите и направи 1:0.

Още в първата си атака през втората част ДФК „Орлета“ можеше да вкара. Димитър Мърков се озова на добра позиция, но не успя да се разпише. В 55-та минута, след центриране от корнер, Калин Паунов прати топката за втори път във вратата на ФК „Лидер“. Гостите отговориха с няколко опасни изстрела от дистанция, спасени от Валентин Карагьозов.